Boschzicht 1921 – 1940


Hotel Pension Boschzicht werd in 1921 opgericht door Wout van Oostrum. Het hotel lag op de grens van Scherpenzeel en Woudenberg, op de hoek van wat toen de Groote Steeg en de Achterstraat heette. Tot die tijd had Wout van Oostrum daar een agrarisch bedrijf dat hij samen met zijn vrouw Marie Blanken bestierde.
In de boerderij begon Wout een café met daarbij een kruidenierswinkeltje. Kort daarna werd het pand gebouwd. In de volksmond werd Boschzicht toen ‘De Sociëteit’ genoemd. Dat de Sociëteit er zijn bijeenkomsten hield was ook op de gevel te zien, want daar was de naam duidelijk zichtbaar aangebracht. Voor 11 borreltjes betaalde je bij Van Oostrum toen een gulden. Kom daar nu nog maar eens om! Voor 1940 werd het winkeltje gesloten.
Wout van Oostrum was zijn tijd ver vooruit, want vanaf het begin was Boschzicht een multifunctioneel gebouw. Al in 1921 was er een openbare verkoping door notaris Bolk van acht drachtige, bijna uitgetelde varkens. Maar ook veel verenigingen, politieke partijen en vakbonden maakten sinds de oprichting gebruik van de mogelijkheden van Boschzicht.
Vanaf het eerste uur oefende de schietvereniging er en ook toneelopvoeringen, gymnastiekuitvoeringen en concerten van mondharmonicavereniging Bravo en accordeonvereniging Fortissimo waren allemaal te zien en te horen in het etablissement.
Aanvankelijk moest Boschzicht op zaterdag vanwege de zondagsrust om middernacht sluiten. Daar hield men zich dan ook strikt aan. Een toneelstuk dat in 1957 werd opgevoerd, moest kort voor de ontknoping worden afgebroken, omdat het sluitingstijd was.


