Huize Scherpenzeel wordt Gemeentehuis
In 1975 besloot de gemeente Scherpenzeel tot de aankoop van Huize Scherpenzeel. Er bestonden plannen voor de restauratie van het Huis, maar dit had met name politiek nogal wat voeten in de aarde. Een eerste raming van de kosten (in 1978) bedroeg al fl. 5.791.000,–.
Al met al zou de uitvoering van de plannen nog vijf jaar duren en in die tijd stond het Huis leeg, waardoor het ten prooi viel aan vandalisme en inbraak. Hierdoor werd de gemeente genoodzaakt deur- en vensteropeningen dicht te metselen, waardoor vervolgens vocht en schimmels vrij spel hadden. Dit had een desastreuze uitwerking op het hout- en metselwerk.
Allereerst werd het Koetshuis gerestaureerd. In augustus 1979 werd het gerestaureerde Koetshuis feestelijk geopend door Prinses Beatrix. In 1980 begon men met de restauratie van Huize Scherpenzeel onder leiding van architect Th. Kok. De restauratiewerkzaamheden duurden van 1980 tot en met 1983.
Sinds 1983 is Huize Scherpenzeel in gebruik als gemeentehuis. Het Huis maakte weer deel uit van het sociale leven in Scherpenzeel. Ook het Park werd en wordt intensief gebruikt door de bevolking voor allerhande festiviteiten.



