Fietsexcursie naar Groot Zandbrink
Vereniging Oud Scherpenzeel nodigt haar leden uit voor een bijzondere fietsexcursie naar Hoeve Groot Zandbrink. Deze is op vrijdag 26 juni niet doorgegaan vanwege de zeer warme weesomstandigheden. Een nieuwe datum volgt snel! We verzamelen om ?? uur bij Het Koetshuis, waarna gezamenlijk naar Groot Zandbrink wordt gefietst.
Hoeve Groot Zandbrink is een unieke monumentale boerderij midden in het fraaie landschap tussen de Gelderse Vallei en de Utrechtse Heuvelrug. Tijdens deze excursie krijgen de deelnemers een uitgebreide rondleiding over het historische erf en door het groene activiteitencentrum.
Groot Zandbrink is veel meer dan een boerderij alleen. Het is een plek waar natuur, landbouw, landschap en historie samenkomen. In de oude boerderij en de expositieruimtes zijn oude landbouwwerktuigen en verhalen over het boerenleven van vroeger te ontdekken. Ook wordt verteld over de rijke geschiedenis van het landgoed en het bijzondere cultuurlandschap rondom de hoeve.
Daarnaast bruist Groot Zandbrink van de activiteiten. Vrijwilligers onderhouden er tuinen, houtwallen en boomgaarden, er worden groenten verbouwd voor de voedselbank en regelmatig vinden er demonstraties, fairs, educatieve activiteiten en publieksdagen plaats.
Op het erf bevindt zich bovendien een sfeervol theehuis, gevestigd in een voormalige hooiberg.
De excursie belooft een afwisselende en gezellige avond te worden vol historie, natuurbeleving en mooie verhalen uit het buitengebied. Een prachtige gelegenheid om kennis te maken met een bijzondere plek die laat zien hoe cultuurhistorie en hedendaagse activiteiten hand in hand kunnen gaan.
Organisatie, Henk en Jannie Hazeleger.


